Jaki inteligentny termostat jest najlepszy do sterowania ogrzewaniem wody? Oto 3 pomysły!

Udostępnij

Przy rosnących cenach gazu warto rozważyć zautomatyzowanie pracy wodnego ogrzewania podłogowego. Pozwoli to na korzystanie z ogrzewania wtedy, gdy jest ono najbardziej potrzebne. O sposobach na obniżenie kosztów ogrzewania będziemy mówić przy użyciu inteligentnych termostatów pokojowych. Termostaty te pozwalają na ustawienie czasu działania i pracują włączając je już na kilka godzin przed przyjściem do domu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami!

1. Tadodeg zestaw startowy V3+ (termostat przewodowy, mostek).

Niemiecka marka Tadodeg posiada w swojej ofercie produkty związane wyłącznie z ogrzewaniem . W skład zestawu wchodzi przewodowy termostat pokojowy oraz mostek - płytka sterująca.

Jest to przewodowy termostat pokojowy, który można zainstalować w miejsce istniejącego urządzenia. Termostat ten może komunikować się z kotłem, lub pełnić rolę przekaźnika do bezprzewodowego odbiornika tadodeg do pieca.

to darmowa aplikacja tadodeg, która pozwala na sterowanie inteligentnym termostatem do ogrzewania wody. Jest ona dostępna zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Zestaw można również połączyć z Apple Home, dzięki czemu można sterować temperaturą w domu za pomocą jednej aplikacji "Home" na iOS.

Można ustawić czasy działania, aby włączyć i wyłączyć ogrzewanie podłogowe w zależności od pory dnia. Można również użyć go do określenia lokalizacji systemu ogrzewania podłogowego, ale bardziej efektywne jest ustawienie termostatów pokojowych w oparciu o harmonogramy działania.

Unikalną funkcją urządzenia jest tryb wykrywania otwartych okien, który ograniczy straty ciepła w przypadku nagłych zmian temperatury, optymalizując koszty ogrzewania.

Cena urządzenia jest jednym z jego minusów. Jest to najdroższy, ale i najlepszy zestaw, do sterowania ogrzewaniem wody. Do zestawu można dodać kolejne urządzenia, a także głowicę termostatyczną, aby stworzyć jeden system ogrzewania domu.

2. Termostat Heatit ZTRM3 16A ZWave (biały).

Heatit to kolejne ciekawe urządzenie, które pozwala na inteligentne sterowanie ogrzewaniem wody. Z-TRM3 komunikuje się za pomocą sieci ZWave. Pozwala to na połączenie z istniejącym w domu systemem, np. FIBARO. Z jednej aplikacji można sterować podłogą.

Aplikacja pozwala na ustawienia podobne do tadodeg i sterowanie w oparciu o harmonogramy (bardzo przydatną funkcją jest program tygodniowy). Inteligentne sceny pozwalają na sterowanie za pomocą danych z innych czujników ZWave. Daje to nieskończone możliwości kontroli temperatury w pomieszczeniu.

3. Termostat pokojowy dla Netatmo + mostek NTH01-ENEU-C

Kolejnym urządzeniem wartym omówienia jest termostat pokojowy dla Netatmo. Podobnie jak w przypadku tado otrzymujemy zestaw startowy, dzięki któremu możemy rozszerzyć swoje możliwości, np. o dodatkowe termostaty i głowice termostatyczne.

Urządzenie można podłączyć do istniejącego przewodowego termostatu, aby sterować ogrzewaniem podłogowym. Możemy ustawić czas działania i zdalnie zmieniać temperaturę w pomieszczeniu z dowolnego miejsca na ziemi, podobnie jak w przypadku tado.

Netatmo może być sterowane za pomocą darmowej aplikacji mobilnej lub Apple HomeKit.

Zaletą zestawu jest to, że nie trzeba go podłączać kablem RJ45 do routera w domu - wystarczy połączenie bezprzewodowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz