10 rzeczy, których NIGDY nie powinieneś spłukiwać w toalecie

Udostępnij

Jednym z miejsc, do których udajemy się każdego dnia jest toaleta. Choć wydaje się to oczywiste, przydatność toalety ogranicza się do odbioru ludzkich, naturalnych nieczystości. Jednak deskę sedesową traktujemy również jako kosz na śmieci i wrzucamy do niej różne rzeczy. Często zapominamy, że drobne środki higieniczne i lekkie przedmioty mogą zapychać nasze toalety i powodować poważne problemy z kanalizacją. Oto lista 10 rzeczy, których nigdy nie należy wrzucać do toalety.

  1. Nić dentystyczna oss: Podczas gdy pojedyncze nitki nie stanowią zagrożenia dla toalety, duże ilości nici dentystycznej mogą. Nić dentystyczna trafia do kanalizacji jako gęsta kępa, blokując przepływ ścieków. Nić dentystyczna nie ulega biodegradacji.
  2. Leki: Ich składy chemiczne niszczą życie bakteryjne, zanieczyszczają wody gruntowe, negatywnie wpływają na podziemną florę lub faunę.
  3. Ręczniki mokre i papierowe są używane do higieny niemowląt. Jednak coraz częściej sięgają po nie również dorośli (higiena intymna, chusteczki do demakijażu itp.). Są mocniejsze od papieru toaletowego i nie rozrywają się pod naporem wody. Chusteczki nawilżane wykonane ze specjalnej tkaniny, która nie rozpuszcza się w wodzie. Blokują przepływ ścieków i zatykają rury.
  4. Tampony/tampony pochłaniają wilgoć i zajmują objętość. Uniemożliwiają swobodny przepływ ścieków i blokują rury kanalizacyjne.
  5. Tłuszcze- Te płyny w wysokich temperaturach przyjmują postać cieczy. Jednak w chłodnej wodzie krzepną i zmieniają swoją konsystencję na stałą. W miarę osiadania mogą zmniejszać średnicę rur, co może prowadzić do zapadania się sieci kanalizacyjnych.
  6. Żwirek Potrzeby kotów różnią się od potrzeb człowieka. Żwirki silikonowe wchłaniają kocie odchody podobnie jak żwirki bentonitowe. Jednak ze względu na ich skład (np. Wypełniacze silikonowe nie mogą być wyrzucane do toalety.
  7. Waciki kosmetyczne - sąwykonane z cienkich włókien bawełnianych lub wiskozowych, które nie rozpuszczają się w wodzie. Zlepiają się w gęstą masę i blokują rury, gdy są większe.
  8. Włosy- Przypominają nić dentystyczną i tworzą gęste grudki, które mogą blokować.
  9. Papierosy i filtry papieros owe - W papierosach i filtrach znajdują się toksyczne związki. Mogą one zatruwać wody gruntowe oraz faunę i florę.
  10. Bandaże - wykonane są z niebiodegradowalnego plastiku i mogą blokować kanalizację.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz