Jaką kamerę zewnętrzną LTE z kartą SIM zastosować do monitorowania placu budowy/działki? Przedstawiamy trzy propozycje!

Udostępnij

Ten przewodnik pomoże Ci, jeśli potrzebujesz kamery do wykorzystania w miejscu, gdzie it' is not possible to run c abling or electricity under a WiFi router . Ta seria pokaże Ci jak używać w pełni bezprzewodowej kamery monitorującej GSM na kartę SIM.

  • Monitoring inteligentnego domu w budowie
  • Monitorowanie działki bez prądu
  • Monitorowanie ważnego miejsca z dala od prądu.

1. Reolink Go PT PLUS 4MP GSM4G LTE kamera bezprzewodowa + panel słoneczny 2022

Na tej aukcji znajduje się kamera Reolink Arguus GO PT. Posiada wszystko, czego potrzebujesz do bezprzewodowego systemu monitoringu. można ją umieścić na dowolnym obiekcie. Kamera dostarczana jest z panelem, który praktycznie nie wymaga konserwacji.

Do działania urządzenie wymaga jedynie karty SIM i opcjonalnie (sugerujemy) karty pamięci microSD. Darmowa aplikacja mobilna (w języku polskim), pozwala na obsługę kamery. Jest ona dostępna dla systemów Android oraz iOS. Po wyjęciu kamery z pudełka należy włożyć kartę SIM + microSD i zeskanować kod QR, aby dodać ją do konta. Przymocuj kamerę do dowolnego przedmiotu.

Sprzęt może nagrywać filmy w rozdzielczości 2K (4MP), co przekłada się na bardzo wysoki stosunek jakości wyniku do ceny.

Reolink GO PT plus pozwala zobaczyć na żywo, co dzieje się przed obiektem. Urządzenie posiada również tryb noktowizji, dzięki czemu można oglądać obraz nawet w nocy. Po wykryciu ruchu urządzenie zapisuje nagrania w fabrycznie załadowanej pamięci lub w darmowej chmurze Reolink. Dzięki darmowej chmurze możesz nagrywać detekcje ruchu nawet przez 7 dni wstecz.

Kamera ta posiada opcję, która pozwala na obrót w aplikacji mobilnej. Dzięki temu możesz objąć szerszy obszar, np. na placu budowy, i chronić drogie materiały budowlane.

Urządzenie posiada bardzo wyraźny obraz oraz wbudowany głośnik i mikrofon pozwalający na dwukierunkową komunikację pomiędzy osobą stojącą przed nim. Można to wykorzystać do zaalarmowania intruza syreną alarmową.

Kamera ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Szczególnie podoba nam się darmowa chmura Reolink Cloud, w której można zapisać nagrania z detekcji ruchu. Stanowi to świetne zabezpieczenie w przypadku, gdy kamera zostanie uszkodzona przez intruza.

2. Eufy Starlight SOLOCAM 4G LTE SIM 2K kamera zewnętrzna + panel słoneczny

Kamera Eufy LTE może być umieszczona wszędzie tam, gdzie chcemy monitorować ważne obiekty bez konieczności dostępu do prądu czy WiFi. Na rynku dostępnych jest wiele kamer monitoringu Eufy. Model 4G jest pierwszym modelem tej marki. Charakteryzuje się doskonałą jakością obrazu (2K), oraz możliwością doświetlenia dowolnego obiektu w momencie wykrycia ruchu. To dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo Twoich cennych przedmiotów.

Eufy 4G posiada również akumulator, który może zapewnić nawet trzy miesiące pracy. Można do niego dokupić panel słoneczny Eufy, dzięki czemu jest praktycznie bezobsługowy. Może być używany w Polsce. Nie straszne mu mrozy i niskie temperatury.

Funkcja AI na karcie SIM Eufy pozwala na automatyczne wykrywanie obiektów. Zwiększa to jej użyteczność i minimalizuje powiadomienia o błędnych wykryciach.

Status kamery i podgląd na żywo można podejrzeć za pomocą darmowej aplikacji Eufy na Androida i iOS. Możesz również dostosować czułość na wykrywanie ruchu, a także długość nagrań, które zostaną zapisane po wykryciu ruchu. Kamera pozwala również na ustawienie obszaru, który będzie monitorowany. Dzięki temu będzie mogła rozpocząć nagrywanie i podnieść alarm w przypadku włamania.

Kamerę można zainstalować, podobnie jak w przypadku firmy Reolink. Może to zrobić również niedzielny użytkownik. W grę nie wchodzi żadne okablowanie.

3. Orllo GOODCAM Z7 GSM SIM 4G LTE 3MP Kamera zewnętrzna obrotowa 5x Zoom

Jest to trzecia pozycja na naszej liście. Jest to kamera GSM 3MP, która oferuje 5-krotny zoom cyfrowy. Produkt oferuje tym razem polski producent - firma Orllo. Goodcam Z7 posiada niemal te same funkcje co Reolink GO PT. Pozwala na podgląd tego, co dzieje się tuż przed ważnymi obiektami, zapisuje nagrania na pendrive, a także może być sterowana przez kamerę.

Do sterowania kamerą można wykorzystać darmową aplikację HTML4. Jest ona dostępna na systemy Android i iOS w języku polskim. Dzięki niej można uzyskać dostęp do monitorowanego obiektu z dowolnego miejsca na świecie.

Kamera posiada również funkcję automatycznego śledzenia obiektu po wykryciu ruchu. Funkcja ta nie jest dostępna w kamerach Eufy i Reolink. Istnieje możliwość odtwarzania komunikatów głosowych po wykryciu wtargnięcia na dany teren. Może to być bardzo skuteczne w odstraszaniu intruza.

Do minusów urządzenia należy zaliczyć jego wysoką cenę. W tym przypadku za zestaw będziemy musieli zapłacić ponad 17000 zł. Jest to więcej niż w przypadku Eufy czy Reolink.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz