Ile energii wyprodukuje fotowoltaika 10 kw?

Udostępnij

Mikroinstalacja fotowoltaiki do 10kw jest bardzo popularna w gospodarstwach domowych. Tym bardziej, że dla instalacji do 10kw rozliczenie nadal podlega systemowi rabatów 1:0,8. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wielkości instalacji rozważyć następujące pytanie: fotowoltaika 10kw ile energii wyprodukuje?

Mikroinstalacje do 10 kWp

Mikroinstalacja to system fotowoltaiczny o maksymalnej mocy 10 kw. Wielkość ta jest często określana przez użytkowników, których zapotrzebowanie na energię jest zbliżone do maksymalnej produkcji solarnej tej mocy. Możliwość regulacji mocy instalacji może zwiększyć opłacalność i zmniejszyć okres zwrotu nakładów na fotowoltaikę. Im wyższy współczynnik zużycia energii, tym lepiej. Wielu użytkowników woli nie przekraczać 10 KW. Pozwala to na korzystniejsze rozliczenie rabatów. Instalacje fotowoltaiczne powyżej 10 kw rozliczane są w stosunku 1:0,8. Instalacje powyżej 10 kw rozliczane są w stosunku 1:0,8. Doradca techniczny pomoże Ci dopasować moc instalacji do potrzeb i preferencji Twojego gospodarstwa domowego. Specjalista zbada wszystkie zmienne, które mogą mieć wpływ na opłacalność inwestycji.

SKONSULTUJ SIĘ Z WIZJONEREM

Ile energii wyprodukuje fotowoltaika 10 kw?

Jaka jest wydajność elektrowni fotowoltaicznej produkującej 10kw? Różne instalacje mogą dawać różną wydajność. Bo nie tylko moc instalacji jest ważna. Te zmienne mogą wpływać na ostateczny uzysk z instalacji.

  • Orientacja względem południa i stopień odchylenia od niej
  • Idealnie, nachylenie (kąt położenia modułu) - 35 stopni
  • Potencjalne zacienienie
  • Sprawność modułu, poprawność montażu i zastosowane komponenty.

Różne plony mogą osiągać różne instalacje o tej samej mocy. Postanowiliśmy podzielić się danymi z aplikacji monitorującej montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10 kw. Zostało to wykonane dla naszego klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - studium przypadku

W dzielnicy Wieliczka znajduje się instalacja oparta na inwerterze Solaredge o mocy 10 kW (9,99 kW). W 2019 roku instalacja została przesunięta z południa na zachód pod kątem 30 stopni.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kw - uzysk na rok 2020 - 9,92 MWh - (9924,62 kWh).

Przykładem jest pierwsze pięć miesięcy 2021 roku.

Najlepszy dzień roku 2020: 21.05.2020. r. - 72,967 kWh

Dla naszych klientów monitorujemy ponad 1300 systemów PV o różnej mocy. Dzięki nam dowiesz się jak sprawują się instalacje PV, jakie są ich zyski i ile energii elektrycznej produkują w Twojej okolicy. Zadzwoń do nas lub napisz do nas. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Imię i nazwisko (wymagane).

Wymagany adres e-mail

Telefon

Treść wiadomości

Komentarze (0)

Zostaw komentarz