Jak zmierzyć zużycie energii elektrycznej w mieszkaniu wyposażonym w system inteligentnego domu? Oto kilka słów na temat inteligentnych gniazdek.

Udostępnij

Inteligentne gwiazdy to kluczowy element inteligentnego domu. Gwiazdy te pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, monitorowanie zużycia energii za pomocą aplikacji oraz ustawianie harmonogramów w oparciu o oczekiwania użytkownika.
Zacznijmy od najważniejszego powodu, aby dodać inteligentne gniazdka do swojego domu. Możesz kontrolować, które urządzenie jest włączone i wyłączone, nawet jeśli jest stale podłączone do prądu. Można to wykorzystać do zdalnego włączania muzyki lub kina domowego, a także w celach bezpieczeństwa podczas prasowania lub sprawdzania działania lodówki.

Inteligentne gniazdka pozwalają również na monitorowanie zużycia prądu i pokazywanie zużycia energii, za pomocą aplikacji mobilnej lub poprzez zastosowanie podświetlenia LED przy gniazdku. Dzięki temu będzie można zobaczyć wykresy zużycia energii, co pomoże zidentyfikować urządzenia, które zużywają zbyt dużo energii i wygenerować oszczędności.

Na koniec chcę wspomnieć o możliwości tworzenia własnych harmonogramów włączania gniazdek elektrycznych. Może to być przydatne nie tylko do kontrolowania urządzeń o określonej godzinie, ale także do dłuższych wyjazdów w celu symulacji domowników.

Gniazdka można zakupić w naszym sklepie. Mogą być one podłączone do sieci Z-Wave (wymagają centrali alarmowej) i sterowane za pomocą aplikacji. Do przykładów należą:

Lub
https://inteligentnydom.co/bezpieczenstwo/inteligentne-gniazdka/inteligentne-wlaczniki/fibaro-walli-outlet-type-e-fgwoe-011/

Gniazda można też dodawać w aplikacji Apple Home na iPhonie lub iPadzie.

Inną opcją jest sterowanie gniazdami poprzez dedykowaną aplikację lub Wifi:
https://inteligentnydom.co/bezpieczenstwo/inteligentne-gniazdka/wtyczki-do-gniazdek/inteligentne-gniazdko-wifi-sonoff-s26-eu-typ-e/

Inteligentna listwa zasilająca jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz kontrolować wiele urządzeń jednocześnie.
https://inteligentnydom.co/bezpieczenstwo/zasilacze/inteligentna-listwa-zasilajaca-wifi-meross-mss425e-3-gniazda-4x-usb/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz