Jak ustawić programator Timer?

Udostępnij

Programatory czasowe (inaczej wyłączniki czasowe) to urządzenia, które pozwalają na proste, ale skuteczne sterowanie urządzeniami. Mogą służyć do włączania lub wyłączania takich urządzeń jak filtry akwariowe, lampy, kotły. Wszystko zależy od Twoich pomysłów. Możliwości jest tak wiele!

Rodzaje programatorów czasowych

Programatory czasowe mogą działać na różne sposoby w zależności od wykonywanej pracy. Wyróżniamy takie jak:

  • Timer mechaniczny
  • Elektroniczny zegar sterujący.

Oba urządzenia działają w ten sam sposób, ale mają różne konfiguracje. Programiści mogą również umieszczać różne rodzaje konstrukcji. Najczęściej spotykany jest adapter, który łączy się z gniazdem i urządzeniem sterującym. Istnieje wiele rodzajów rozwiązań na szynę DIN, które mogą być zainstalowane obok przełącznika. Programator montowany w puszce jest jednym z typów. Jest on mniejszy od innych typów i pozwala na przykład na sterowanie oświetleniem.

Mechaniczny programator czasowy

Urządzenia te zazwyczaj wykorzystują silnik krokowy z mechanizmem zegarowym. Możesz być w stanie ustawić urządzenie po prostu obracając pokrętło lub naciskając kilka przycisków. Mechaniczne programatory czasowe mogą być używane szybko i są proste w użyciu. Mają również niskie zużycie energii, więc nie będą miały znaczącego wpływu na Twoje rachunki za energię. Trudniej jest zaprogramować programatory mechaniczne. Dźwięk urządzenia może być również denerwujący dla niektórych osób. Nie można zaprogramować urządzenia, aby działało w określone dni tygodnia.

Elektroniczny programator czasowy

Elektroniczny programator może być używany do wyłączania i włączania obwodu w określonych odstępach czasu. Można zaprogramować programator, aby włączał obwód na określoną liczbę godzin lub w określonym dniu. Cyfrowy wyświetlacz tego programatora pokazuje pozostały czas przed jego wygaśnięciem. Chociaż jest to dokładne, może być bardzo drogie, ponieważ programator zużywa więcej energii, jeśli pozostawia się go na zbyt długo. Nie są one tak łatwe jak urządzenia mechaniczne, w których po prostu obraca się pokrętło.

Jak ustawić - mechaniczne

Jeśli masz do czynienia z mechanicznym pokrętłem, z boku będą wyświetlane liczby od 0 do 23. Każda liczba odpowiada godzinie pracy urządzenia. Każda godzina jest podzielona na cztery sekcje, każda sekcja reprezentuje 15 minut pracy. Aby ją aktywować, naciśnij jeden z pinów.

Jak ustawić elektroniczny zegar sterujący?

Jak skonfigurować elektroniczny zegar sterujący? Zanim użyjesz go po raz pierwszy, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Chociaż ich ustawienie może zająć więcej czasu, wiele osób uważa, że funkcje takie jak wyłączanie lub włączanie obwodu w określonym dniu tygodnia mogą być bardzo przydatne. Instrukcje dotyczące konfiguracji produktu zakupionego w Twoim kraju powinny być dołączone. Najpierw należy ustawić aktualny czas, a następnie wybrać potrzebny tryb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz