Jaki agregat jest najlepszy do zabezpieczenia domu? Mamy 3 pomysły!

Udostępnij

Zakup agregatów prądotwórczych wydaje się w tych czasach bardziej racjonalny. Z przyjemnością przedstawiamy Wam 3 sprawdzone produkty, które zabezpieczą Wasz inteligentny dom przed brakiem prądu . Przy wyborze produktów braliśmy pod uwagę 3 czynniki: wydajność elektrowni, maksymalną moc ciągłą oraz cenę. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami!

1. Przenośna elektrownia EcoFlow Delta 2 (pojemność 102Wh / moc wyjściowa 1800W).

ECOFLOW Delta 2 to pierwsza propozycja przenośnej elektrowni. Model ten, będący najnowszym od tego producenta, oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Posiada pojemność 1024Wh, a także moc wyjściową 1800W (w X-Boost aż 2400W) za 6000zł.

Elektrownia ma pojemność nominalną 1024Wh.

  • Wykorzystanie do zasilania lodówki przez około 10-18 godzin
  • W zależności od tego, ile masz urządzeń, zasilanie routera/sprzętu biurowego trwa od 5 do 15 godzin.
  • Pompa kotłowa może być zasilana przez około 15 do 20 godzin.

Moc wyjściowa 1800W jest bardzo duża i pozwoli nam wykorzystać większość urządzeń w domu. Do elektrowni można podłączyć takie urządzenia jak ekspres do kawy (1800W), suszarka (1800W), czy żelazko (1200W).

Najnowsza generacja ECOFLOW ma dłuższą żywotność baterii niż poprzednia. Oznacza to, że urządzenie może być ładowane nawet do 3000 razy dziennie, co daje 10 lat. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu liczby baterii. Wpływa to również na szybkość ładowania urządzenia. Naładowanie urządzenia do 80% przy użyciu gniazdka 230V zajmuje około 50 minut.

ECOFLOW Delta 2 może być również wyposażony w dodatkowe akumulatory . Pozwala to na zwiększenie pojemności i możliwość zasilania urządzeń elektrycznych przez dłuższe godziny w przypadku przerw w dostawie prądu.

Do urządzenia można również dokupić panele słoneczne: 220W i 400W. Dzięki temu można go ładować nawet w czasie przerw w dostawie prądu, lub oszczędzać na energii elektrycznej.

Urządzenie nie nadaje się do wykorzystania jako UPS, czyli tam gdzie jest opóźnienie 0ms. Polecamy ECOFLOW Delta PRO z dodatkowymi pakietami akumulatorów, jeśli potrzebujesz większej pojemności.

2. Przenośna elektrownia Jackery Explorer 2000 PRO EU (pojemność 2160Wh / moc 2200W).

Jackery2000 PRO to kolejna elektrownia, o której warto wspomnieć. Ma ona pojemność 2160Wh i pobór mocy 2200W. W tym przypadku ma dwukrotnie większą pojemność i ma dwukrotnie wyższą cenę. Stacja Jackery 1000EU nie kwalifikowała się do zasilania domu, ponieważ ma zbyt małą moc wyjściową (tylko 1000W), która wystarczy jedynie do zasilania podstawowych urządzeń.

Porównując do ECOFLOW otrzymujemy dwa razy większą pojemność za te same pieniądze. Należy jednak pamiętać, że moc wyjściowa w obu przypadkach jest bardzo zbliżona. pozwoli Ci zasilić wszystkie ważne urządzenia w Twoim domu, nawet te o większych wymaganiach.

Jackery pozwala również na dodanie do każdego systemu paneli słonecznych. Dzięki temu będziesz mógł bezpłatnie ładować swoje urządzenie. Można to również wykorzystać podczas rodzinnych wyjazdów.

Jackery nie ma możliwości rozbudowy systemu o dodatkowe zestawy akumulatorów. Dlatego rozważając zakup tej elektrowni, należy zwrócić uwagę zarówno na moc wyjściową, jak i całkowitą pojemność.

3. Przenośna elektrownia GOAL ZERO Yeti1000X (pojemność 983Wh / moc 1500W).

GOALZERO Yeti 1000X to ostatnia z polecanych przez nas elektrowni. Pochodzi od firmy, która ma najdłuższe osiągnięcia w produkcji tych elektrowni. Jest to sprawdzony produkt, który pochodzi od firmy z dużym doświadczeniem w produkcji akumulatorków.

Goal ZERO Yeti 1000X posiada moc 983Wh, oraz moc 1500W. Dzięki temu możemy podłączyć do niego większość domowych urządzeń. W zależności od potrzeb, do elektrowni możemy dodać panele słoneczne lub akumulatory: 200W i 100W.

Urządzenie Goal Zero to sprawdzony rodzaj sprzętu, który początkowo może wydawać się droższy od podobnych firm. Jest to zaufana marka, która ma większe doświadczenie w produkcji elektrowni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz