Jaki rodzaj lampy służy do oświetlania lustra?

Udostępnij

Chociaż możesz myśleć, że masz najłatwiejszy wybór, taki jak wybór lampy lub lustra, nie jest to takie proste. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów lamp, z których każda ma swoje zalety i wady. Lustro jest bezużyteczne, jeśli w łazience nie ma wystarczającego oświetlenia. Nasze lampy ułatwiają przygotowanie i sprawiają, że łatwiej jest zobaczyć nadchodzący dzień. Być może zastanawiasz się, która lampa do lustra jest najlepsza do Twojej sypialni, a która najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience. Oto nasze rekomendacje!

Spis treści

 • Jakiej lampy powinienem użyć, aby oświetlić moje lustro?
 • Parametry techniczne a lampa nad lustro
 • Kolor światła
 • Moc światła - ile lumenów?
 • Która lampa jest lepsza od lustra?
 • Jak oświetlić wysokie lustro
 • Która lampa jest lepsza od dużego lustra?
 • Która lampa jest najlepsza do lustra o okrągłym kształcie?
 • Nowoczesny sposób na oświetlenie lustra
 • Jaką lampę umieścić nad lustrem w łazience?
 • Jak sprawić, by lustro do makijażu dobrze się błyszczało

Jakiej lampy użyć do oświetlenia lustra?

Rodzaj lampy, którą wybierzesz do oświetlenia lustra, powinien mieć równomierny rozkład i być umieszczony w jego pobliżu lub na nim. Kinkiety są często najlepszym wyborem.

Lampa nad lustro i parametry techniczne

Oświetlenie lustra powinno być przemyślane nie tylko pod względem wizualnym, ale również technicznym. Przy wyborze lampy należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak moc i barwa światła.

Kolor światła

Istnieją trzy główne rodzaje: neutralna, ciepła i zimna. Światło ciepłe (2700-3500K) stosuje się w pomieszczeniach, w których się relaksujemy. Może to być w salonie lub sypialni. Zimne światło o barwie od 5000 do 6500K jest najczęściej stosowane w biurach i pomieszczeniach przemysłowych. Barwa neutralna mieści się w przedziale 4000 - 4500K, która idealnie nadaje się do oświetlenia luster.

Strumień świetlny - ile lumenów

Nie chodzi tylko o kolor, ale także o ilość i jakość światła w pomieszczeniu. Im jaśniejsze światło, tym wyraźniej będziesz widział siebie w lustrze. Dzięki temu po przebudzeniu łatwiej będzie Ci się przygotować do pracy i szkoły.

Moc była mierzona w watach (W) w tradycyjnej żarówce. Jest to moc zużywana przez źródło do wytworzenia światła. Diody LED zużywają mniej energii do wytworzenia tej samej ilości światła, co zwykłe żarówki, więc lepiej jest używać lumenów. Lumeny są miarą całkowitej ilości emitowanego światła. Określają liczbę lumenów z danego źródła w danym miejscu.

Z reguły najlepsza moc oświetlenia dla łazienki mieści się w przedziale 300-500 lm/m2. Do określenia prawidłowej mocy można zastosować przelicznik, jeśli ktoś zna się na przeliczaniu watów na tradycyjne żarówki. Wygląda on następująco:

- na tradycyjną żarówkę o mocy 100W przypada żarówka LED o strumieniu świetlnym w granicach 1300-1550 lumenów (czyli około 10-15W).

- 60W tradycyjne żarówki żarowe wytwarzają średnio około 800-700 lumenów. Żarówka LED zużywa 6-8 watów.

Technologia LED pozwoliła na wyprodukowanie większej ilości lumenów z jednego wata.

Jaki typ lampy jest używany nad lustrem

Istnieje wiele rodzajów i stylów luster, a każdy z nich wymaga odpowiedniego oświetlenia. Nie wszystkie opcje oświetlenia będą działać z każdym lustrem. Ważne jest, aby rozważyć rozmiar i kształt lustra, a także to, jak będzie używane. Rozważ również swoje osobiste potrzeby.

Jak oświetlić wysokie lustro

Wąskie lustra, które są wysokie i pokazują większość lub całą sylwetkę, powinny być oświetlone tylko z jednej strony. Najlepiej dopasować długość lustra do kinkietów. Pionowe kinkiety mogą być użyte, jeśli Twoje lustro jest dłuższe niż szerokie. Zapewni to doskonałe oświetlenie. Jeśli lustro jest zbyt duże, kinkiety się nie sprawdzą.

Jaki typ lampy stosuje się nad dużym lustrem

Jeśli szukasz dużego pionowego lustra, upewnij się, że jest ono umieszczone w miejscu, gdzie światło wpada z góry. To najlepsze rozwiązanie dla luster o szerokości większej niż 100 cm. Trudno jest oświetlić środek lustra za pomocą bocznych kinkietów. Najważniejsze części twarzy możesz oświetlić lampą od góry. Należy dostosować szerokość lampy tak, aby znajdowała się jak najbliżej lustra. Warto znać szerokokątne lampy ścienne do luster. Zapewniają one wystarczające oświetlenie nawet w przypadku dużych luster.

Jaki typ lampy jest najlepszy do okrągłego lustra

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się lustra okrągłe. Lustra te można oświetlić na dwa sposoby: światłem bocznym i górnym. Każda osoba będzie miała swoje preferencje, ale wszystko będzie zależało od niej.

Nowoczesny sposób oświetlenia lustra

Wielu producentów luster oferuje lustra z lampkami wbudowanymi w taflę lustra. Jest to świetne rozwiązanie, które równomiernie oświetli znajdujący się przed nim przedmiot.

Coraz popularniejsze w łazienkach są lampy sufitowe wiszące. Można je zamontować przed lustrami. Jest to świetne rozwiązanie dla małych łazienek, lub miejsc, gdzie lampy nie mieszczą się na ścianach.

Jaki rodzaj lampy stosuje się do oświetlenia lustra w łazience

Jak zadbać o to, by lustro łazienkowe było dobrze oświetlone? Ważne jest, aby światło oświetlało całe lustro. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę kolor światła. Łazienka z lustrem będzie miała naturalne źródło światła. Wynika to z faktu, że jest ono najbliżej naturalnego światła słonecznego. Odbicie lustra nie ulegnie zniekształceniu. Ważne jest, aby lampy zapewniały miękkie, rozproszone oświetlenie. Do tego celu chętnie wybierane jest szkło mleczne. Zmniejszy to olśnienie spowodowane światłem odbijającym się od lustra.

Ważne jest, aby zapewnić ochronę lampom łazienkowym, aby zapobiec ich uszkodzeniu.

Woda może się do nich dostać. Ważne jest, aby światła w miejscach wilgotnych, takich jak kabiny prysznicowe, były wodoodporne. Ocena IP może być użyta do określenia, czy coś może wytrzymać zarówno parę, jak i płynną wilgoć.

Lustro do makijażu: Jak dobrze je oświetlić

Aby panie mogły codziennie wykonywać makijaż, lustro wymaga specjalnego oświetlenia. Zawsze wykonuj makijaż w dobrze oświetlonym lustrze. Łatwiej jest nakładać makijaż na cudzą lub własną twarz. Niedostateczne oświetlenie może prowadzić do wielu błędów, które w końcu doprowadzą do kolejnych problemów i nieprzyjemnych doświadczeń. Do makijażu najlepszy jest kolor neutralny, ponieważ będzie on dobrze odzwierciedlał kolor skóry.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz